فرآیند تولید پروفیل upvc

kralwin

فرآیند تولید پروفیل upvcدستگاهUPVC

برای تولید پروفیل یو پی وی سی، از ماده اولیه به صورت پودر یا گرانول استفاده می شود. اگر ماده اولیه پودر باشد از منبع تغذیه خودکار و اگر ماده اولیه گرانول باشد از vacuum feeder and dryer استفاده می شود. ماده اولیه ازمنبع تغذیه وارد مخلوط کن شده وبا مواد افزودنی مورد نیاز کاملا مخلوط می گردد. سپس این مخلوط به  دستگاه اکسترودر تک پیچ منتقل می گردد. ماده خارج شده از اکسترودر یک پلاستیک نرم می باشد که براحتی شکل پذیر است. مواد خارج شده از اکسترودر وارد قالبی با شکل و طرح مورد نظر می شود. درمرحله بعدی از دستگاه Vacuum forming table که درآن لوله آب و پمپ خلاء وجود دارد می گذرد تا پروفیل شکل دقیق قالب مورد نظر را به خود بگیرد وهمچنین خنک شود. بخش حمل ونقل یا Haul off unit کمک می کند تا پروفیل از این قسمت به میز برش ارسال گردد. در قسمت برش دستگاه UPVC، پروفیل تولید شده به اندازه های مورد نظر برش می خورد. برای نگه داری پروفیل از Stacker استفاده می گردد. دستگاه سنگ شکن یا Crusher برای خرد کردن ضایعات پروفیل به کار می رود.

upvc profil

میکس مواد اولیه پروفیل در میکسر

در این مرحله پس از آماده سازی ترکیبات، مواد اولیه توسط میکسر با یکدیگر مخلوط می گردند. مهم ترین نکته در هنگام اختلاط مواد، دمای میکسر است. پس از مخلوط کردن، مواد میکس شده بوسیله لوله به مخازن انتقال داده می شوند. مواد اولیه تولید پروفیل به مدت 16 تا 24 ساعت برای از بین بردن الکتریسته ساکن و هم دما شدن مواد با دمای محیط، در مخازن باقی می مانند

اکستروژن مواد اولیه تولید پروفیل Upvc

فرایند اکسترود پروفیل upvcپس از میکس، مواد اولیه بطور اتوماتیک به دستگاه اکسترودر انتقال پیدا می کند. مواد با استفاده از چرخ دنده های حلزونی و در دمایی معین به سمت جلو حرکت می کند. در طول این مسیر خمیری یکسان بدست می آید که فاقد خلل و فرج است.

در فیلم تولید پروفیل upvc، دستگاه اکسترودر را مشاهده می کنید که با حرکت دوران،مواد اولیه را به سمت قالب هدایت می کند.

خمیر تشکیل شده با فشار ناشی از چرخ دنده ها از قالب پروفیل بسته شده درانتهای اکسترودر که دارای درجه حرارت تقریبی 200 درجه سانتیگراد است خارج می شود. قالب ها با توجه به نوع پروفیل ساختار متفاوتی دارند.

خنک کردن و تثبیت شکل پروفیل Upvcپس از خروج پروفیل از اکستروژن بدلیل دمای بالا آن، امکان تغییر شکل و تثبیت ساختار پروفیل Upvc وجود دارد. بنابراین وارد مرحله خنک سازی کالیبراتور خشک می گردد.

پس از تثبیت اولیه شکل پروفیل، با عبور این محصول از حمام آب خنک (کالبراتور تر) پروفیل کاملا تثبیت می شود و شکل دائم آن ایجاد می گردد. تمامی حرکات پروفیل پس از اکستروژن توسط غلطک های کشنده انجام می گردد. در فیلم تولید پروفیل upvc روبرو، نحوه خنک شدن پروفیل را مشاهده می کنید.

سپس آب اضافی باقیمانده بر روی پروفیل توسط دمنده های تعبیه شده بعد از واترتانک، خشک شده و اطلاعات پروفیل شامل تاریخ و ساعت دقیق، برند و… توسط جت پرینتر بر روی پروفیل چاپ می گردد. در انتها مرحله بسته بندی و چسباندن لیبل بر روی پروفیل Upvc آغاز می شود.

پروفیل Upvc در دو نوع پروفیل با لاستیک و بدون لاستیک به بازار عرضه می شود که مرحله اتصال لاستیک به پروفیل قبل از چسباندن لیبل انجام می گردد. همچنین تولید پروفیل لمینت طرح چوب نیز به همین صورت است.

پروفیل UPVCدستگاه های دسته دوم یو پی وی سیدستگاهUPVC

خرید دستگاه یو پی وی سی دست دومخط تولید پروفیل upvcدستگاه upvcدستگاه upvc دست دومدستگاه upvc کارکردهدستگاه آلومینیوم بر دست دومدستگاه تولید پنجره upvcدستگاه تولید درب و پنجره upvcدستگاه ساخت پنجره upvcدستگاه یو پی وی سیدستگاه یو پی وی سی اقساطیدستگاه یو پی وی سی دست دومفروش اقساطی دستگاه یو پی وی سیفروش دستگاه upvcقیمت دستگاه upvcقیمت دستگاه یو پی وی سیماشین آلات یو پی وی سی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *